İŞ SÜREÇLERİMİZ

 

Ürünün tasarlanması ve son tüketiciye ulaşması, kullanıcının beklentileri ve tasarım sürecinin belirlenmesi döngüsü içerisinde güven, sorumluluk ve sürdürülebilirlik bakış açısıyla süreçlerimize yön veriyoruz.

Ana amacımız, müşterinin ve son tüketicinin mutluluğu yanında işini yapan çalışanlarımızın süreçlere yabancılaşmaması ve modanın renkli dünyasında yer alabilmesidir

TASARIM

Tasarım kişisel değil bütünsel bir iştir.

Tasarım yaratıcılıkla birlikte teknolojik gelişmeler ve trendlere entegre edildiği sürece başarılı olur.

Bu zihniyetten hareketle çalışan tasarım ekibimizin günceli kovalarken, teknik detayları ve uygulunabilirlik tecrübesini sürece dahil etmektedir. Gerek Barselona gerekse Londra ofisinde çalışan dizayn ekibimiz İstanbul ofisle entegredir. Teknik bilgi, yeni kumaş ve teknolojiler, aksesuarlar konusunda paralel çalışma imkanı olan ekip, yapılan tasarımların en kısa zamanda düşük maaliyetle hayata geçirilmesini hedefler.

Tüm bu kompozisyon içerisinde kişisel yaratıcılığın önüne geçen öngörü, detaylara hakimiyet ve uygulanabilirlik prensipleri sayesinde müşterilerin taleplerine kısa sürede cevap verebilen bir ekip yarattık. 


NUMUNE

Fikir oluşturmak yetmez, hayata geçireceksin. İdeal bir tasarımın uygun kumaş ve kalite ile hayata geçiren birim numune departmanımızdır.

40 farklı model kapasitesi ile İdea Tekstil firmasının en hareketli birimlerinden biri olan 2 ile 7 gün arasındaki üretim hızı ile zamana karşı yarışmaktadır.


ÜRETİM

İdea olarak kuruluşumuzdan bu yana %30'u kendi bünyemizde olmak üzere tedarik ağıyla beraber 1 milyon adet aylık üretim kapasitesine sahiptir

İstanbul'la beraber Türkiye'nin bir çok noktasında üretim ağına sahip olmanın verdiği güçle, müşterilerimize hızlı ve esnek faaliyetler geliştirebilmekteyiz.

SCR standartlarına uygun, denetlenebilen ve kontrollü iş süreçleri ile pazardaki üretim üstünlüğümüzü korumaktayız.

Hızla değişen dünya piyasasında 3 ile 6 hafta arasında değişen termin süresiyle fark yaratarak hizmet üstünlüğü sağlamaktayız.


KALİTE KONTROL

İDEATEKS Avrupa Birligi Standartları ölçü alınarak, müşterilerinin talepleri doğrultusunda ürün bazında bağımsız denetleme kuruluşlarında imalatını yaptığı her ürünün analizini yaptırmaktadır. Kumaşlara uygulana testler; haslık testleri (su haslığı, ter haslığı, sürtme haslığı, yıkama haslığı …) , azo boyar madde testleri, phatalate, formaldehit ve ph testleri gibi kimyasal ve fiziksel testlerdir. Aksesuarlara da nikel, kadmiyum, kurşun, phatalate , azo boyar madde gibi testler de ayrıca yapılmaktadır. Bunun yanı sıra müşteri kalite standartlarına uygunluğun sürdürülebilmesi için her ürüne fiziksel testler de yapılmaktadır.

3-6 hafta yükleme terminleri ile calısan İDEATEKS bütün ürünlerine AQL standartlarına gore  ara ve son kontrol yapmaktadır.


LOJISTIC

Merkez depomuza gelen son ürünler, adet, koli kontrolleri yapılarak sevk edilir. RFID etiketi içeren ürünler otomatik sayım sistemi ile koli açılmadan hızlı ve hatasız şekilde sayılarak sevk organizasyonu içerisinde yerini alır